2018.01.30

PROJEKT KLAS VI - katecheza

2018.01.29

Papieska złotówka

Klasa 3 A wraz z wychowawcą p. Lucyną Stalską przygotowali kiermasz kartek świątecznych. Część swoich kartek przekazali pensjonariuszom DPSu, a pieniądze zarobione na sprzedaży kartek w szkole, dzieci postanowiły przekazać na Szkolny Fundusz Wycieczkowy.

194 zł - trafiły już do naszego funduszu!

Dzieciom i p. Wychowawczyni serdecznie dziękujemy za ten piękny gest, który pokazuje, ze dzieci w naszej szkole myślą o innych i potrafią się dzielić!

20180125_skc.jpg

Zapraszamy na stronę Szkolnego Koła Caritas: skcstrzeszyn.blogspot.com

2017.12.15

Kiermasz piernikowy

2017.10.26

"Mikołaj Strzeszyński"

Po raz trzeci włączyliśmy się do akcji "Mikołaj Strzeszyński", którą koordynuje Parafialny Zespół Caritas przy parafii pw. św. Ojca Pio z Pietrelciny w Poznaniu.

Przygotowaliśmy 60 Mikołajów - listów do darczyńców, którzy zechcą przygotować świąteczne paczki dla dzieci z ubogich rodzin.

Wolontariuszom dziękuję za zaangażowanie!!!

2017.11.06

Zdjęcia z Balu Wszystkich Świętych

bws

2017.10.16

Papieska złotówka

Podczas dzisiejszej akcji Papieska złotówka: Dzieci dzieciom, mali wolontariusze ze SKC zebrali 322,74zł. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Pieniądze zostaną wysłane na misje do dzieci z Madagaskaru.

20171016.jpg

2017.10.13

20171013_skc2.jpg

Zapraszamy na "Bal Wszystkich Świętych" - poniedziałek 30 X 2017 r. (klasy 1-3 SP 17:00-18:30, 4-7 SP 18:30-20:00)

Wstęp na bal - dobrowolna kwota - wszystkie zebrane środki przekażemy dzieciom z zaprzyjaźnionej wioski na Madagaskarze.

Przebierz się! Przyjdź! Baw się w niebiańskiej atmosferze ☺

Gdyby znaleźli się rodzice/uczniowie, którzy chcieliby przygotować koreczki owocowe - proszę o kontakt (przez e-dziennik lub ktorganista@gmail.com)

2017.10.13

20171013_skc1.jpg

2017.10.12

Słodka przerwa

Zebraliśmy 895 zł !!!

Zapraszamy do obejrzenia filmu z akcji

2017.10.05

2017.10.05

20171005_skc.jpg

W poniedziałek 16 października, w naszej szkole, obchodzić będziemy dzień papieski pod hasłem: "Idźmy naprzód z nadzieją. Dzieci dzieciom"

Chcemy dniem papieskim rozpocząć akcję SKC - "Złotówka dla misji". Każdego 16 dnia miesiąca wolontariusze z koła caritas będą odwiedzać wszystkie klasy naszej szkoły, a chętni będą mogli podzielić się JEDNĄ złotówką ze swoimi rówieśnikami w kraju misyjnym. Zebrane pieniądze przekażemy na wsparcie dzieci na misji o. Krzysztof a Koślika na Madagaskarze. Akcję koordynować będzie p. Patrycja Łuczak.

By zaakcentować misyjność tego tego dnia, chcemy prosić, by dzieci z poszczególnych klas, kolorem swoich ubrań reprezentowały wszystkie kontynenty.

Klasy i przydzielone im kolory:
0-1 ZIELONY (Afryka)
2-3 CZERWONY (Ameryka)
IV-V BIAŁY (Europa)
VI-VII NIEBIESKI (Australia)
Gimnazjum - Żółty (Afryka)

W tym dniu czeka nas także kilka miłych niespodzianek ☺

Katecheci i SKC

2017.09.21

SKC - LOTERIA

20170921_skc1.jpg

Ruszyła zbiórka fantów na V loterię mikołajkową organizowaną przez Szkolne Koło Caritas

Przez cały październik i połowę listopada zbieramy: ksiażki, filmy, gry, płyty CD, przybory szkolne, ozdoby, kubki - praktycznie wszystko, co nadaje się jeszcze do użycia. Zbierane rzeczy nie muszą być nowe, ale powinny być sprawne/nadające się do użycia.

Tradycyjnie chcemy przygotować losy za 1 zł, gdzie każdy los wygrywa.

Pojemniki na zbierane fanty znajdują się przy portierni od ul. Hezjoda.

Pieniądze z loterii przekażemy na szkolny fundusz wycieczkowy, którym wspieramy potrzebujące pomocy dzieci z naszej szkoły.

2017.09.21

SKC - SŁODKA PRZERWA

20170921_skc2.jpg

Po raz kolejny SKC organizuje słodką przerwę. W środę, 11 października, od przerwy po 2 lekcji (9:35) do "wyczerpania zapasów".

Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie, którzy chcieliby przygotować ciasta, ciastka, babeczki, galaretki itp... proszeni są o zgłoszenie się do końca września u opiekuna koła caritas (najlepiej drogą elektroniczną Librus "Krzysztof Tomiak", e-mail: ktorganista@gmail.com)

Każdy kawałek/porcja za 1 zł

Pieniądze przeznaczamy na fundusz wycieczkowy, z którego finansujemy wycieczki dla potrzebujących wsparcia uczniów z naszej szkoły.

2017.09.19

SKC - DZIECI DZIECIOM

20170919_skc.jpg

Więcej informacji: http://skcstrzeszyn.blogspot.com/

2017.09.19

SKC - Rozliczenie akcji "Pomaganie przez ubranie"

20170919_skc.jpg

Więcej informacji: http://skcstrzeszyn.blogspot.com/

2017.09.11

SKC - Pomaganie przez ubranie - druga edycja

Również w tym roku przystępujemy do zbiórki ubrań/butów itp na rzecz fundacji Ewy Błaszczyk "Akogo"

Kontenery stoją przy każdym z wejść do naszej szkoły

. skc

SKC

Szanowni Rodzice i Nauczyciele!

Również w tym roku zapraszam do współpracy wszystkie osoby chcące pomagać. Więcej informacji na e-dzienniku w ogłoszeniach.

SKC

Do SKC mogą należeć uczniowie z klas 1-3 szkoły podstawowej oraz 4-7 szkoły podstawowej.

Spotkania koła będą odbywały się raz w tygodniu (dzień ustalimy z osobami, które zgłoszą swoją chęć współpracy). Kilka akcji w ciągu roku będziemy przygotowywali w soboty (przed południem)

Klas 1-3 -> dzieci zapisują rodzice/opiekunowie (w klasach, w których uczę większość projektów będziemy realizować w ramach lekcji religii - nie ma konieczności udziału w zajęciach po lekcjach)

Uczniowie klas 4-7 -> mając zgodę rodziców/opiekunów sami zgłaszają się do pracy w wolontariacie.

Czym się zajmujemy i komu pomagamy? I odpowiedzi na inne pytania można znaleźć na naszej stronie stronie.

opiekun SKC

SKC

W tym roku udało się przygotować 5 wyprawek dla potrzebujących wsparcia dzieci rozpoczynających naukę w naszej szkole. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas przy parafii pw. św. Ojca Pio z Pietrelciny w Poznaniu, rodzicom z grupy "Chcę pomagać" oraz Pani Małgorzacie Dąbrowskiej - właścicielce sklepu "Pinezka" za ufundowanie i przygotowanie wyprawek.

góra strony